هایتون تراپی

هایتون تراپی

هایتون تراپی جهشی جدید در زمینه الکتروتراپی است. روش‌های متداول الکتروتراپی، اعصاب و ماهیچه‌ها را تحریک می‌کنند. هدف اصلی هایتون تراپی تاثیر متمرکز بر روی متابولیسم سلول‌ها است. از لحاظ فنی، هایتون تراپی یک روش اصلاح شده الکتروتراپی سنتی است و با استفاده از یک فرکانس تعدیل شده با دامنه متوسط انجام می‌شود.

۷۰ تا ۸۰ درصد از تمام بیماران بعد از اولین جلسه درمان احساس تسکین درد را تجربه می‌کنند و یا حتی درد آنها بطور کامل برطرف می‌شود. هایتون تراپی برای درمان درد و بهبود وضعیت جسمی و روحی بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف اصلی از HiToP (هایتون تراپی) تحریک مستقیم متابولیسم سلول‌ها است.

فرکانس‌های دستگاه هایتون تراپی بین ۴۰۹۶ هرتز و ۳۲۷۶۸ هرتز، فرآیندهای بیوشیمیایی و بیوالکتریک را در داخل و خارج سلول‌ها به حالت عادی و طبیعی در می‌آورند.

هایتون تراپی چگونه به بدن کمک می‌کند؟

در بدن انسان، میدان‌های الکترومغناطیسی با فرکانس بالا در حفظ حیات و تنظیم فرآیندهای بدن نقش طبیعی دارند. اولین دستگاه‌های درمانی که از این میدان‌ها استفاده می‌کردند توسط دانشمندان آلمانی در سال ۱۹۹۴ تهیه شدند. آنها الگوهای فرکانس پیچیده را برای بهبود متابولیسم، ارتباط سلولی و گردش خون اعمال می‌کنند.

این الگوهای فرکانس در محدوده طیف بالا یعنی کمتر از ۲۰ کیلو هرتز هستند. امواج الکترومغناطیسی ارتباط سلولی را از طریق فرآیندهای همزمان بیوشیمیایی و بیوالکتریکی تقویت می‌کنند. این فرکانس‌های شفابخش همیشه به منشا درد، حتی آنهایی که در عمق بدن هستند می‌رسند، زیرا از سلولی به سلول دیگر انتقال یافته و مانند یک دومینو عمل می‌کنند.

سلول‌ها با مواد طبیعی موجود در بدن تامین می‌شوند که نیاز به داروها را از بین می‌برند. حتی سلول‌های موجود در بافت‌های عمیق زیر پوست تحت تاثیر قرار می‌گیرند، زیرا فرکانس‌ها می‌توانند بدون مانع در بدن نفوذ پیدا کنند.

الگوهای فرکانس مورد استفاده برای این درمان موجب هیچگونه سازگاری سلولی نمی‌گردند و از این رو برای کل دوره درمان موثر هستند. هر یک از اندام نیاز به ارتباط، هماهنگی و همکاری مناسب بین سلول‌های خود دارد. بدن می‌تواند به ترمیم خود کمک کند.

هایتون تراپی چه اثراتی بر روی بدن دارد؟

تسریع انتشار، عادی کردن فعالسازی مواد فرستنده درون سلولی، بهبود هماهنگی و ارتباط بین سلول‌ها برای حفظ یا تکثیر ساختارهای مورد نیاز و عملکرد بافت، بهبود فرآیندهای متابولیک مبتنی بر آنزیم، افزایش میزان و اندازه مراکز نیروی انرژی سلولی، یعنی میتوکندری‌ها، اثرات ضد ورم با تحریک ادرار زیاد، و تسریع فرآیندهای بهبودی، از جمله تاثیرات درمان از طریق هایتون تراپی می‌باشد.

مزیت اصلی هایتون تراپی چیست؟

در مقایسه با رو‌ش‌های معمول و آنهایی که شامل روش‌های دارویی هستند، هایتون تراپی در تسکین درد بسیار موثرتر است. این روش در بسیاری از موارد حتی در موارد درد مزمن که درمان آنها دشوار می‌باشد ثابت شده است. در این روش برخلاف دارو درمانی، متابولیسم بیمار تحت تاثیرات منفی قرار نمی‌گیرد و کاهش یا قطع داروها نیز امکان‌پذیر است.

یکی از کاربردهای هایتون تراپی درمان اختلالات حسی در اندام های بیماران دیابتی است که متعاقب تخریب دیوارهای عروق خون رسان به اعصاب محیطی ایجاد می شود. عدم درمان به موقع اختلالات گردش خون اندام ها بویژه اندام تحتانی می تواند منجر به ایجاد زخم دیابتی و از بین رفتن بافت اندام و در نهایت قطع آن گردد.

موارد کاربرد هایتون تراپی

هایتون تراپی چندین اثر مثبت بر روی بیماری های بدن دارد، از جمله:

آرتروز
سندرم درد شانه
کمر درد
بیماری‌های سیستم عصبی